Loading

Jak bardzo potrzebujesz internetu w telefonie w Japonii?!

Gion, Kyoto, Japan

Jak bardzo potrzebujesz internetu w telefonie w Japonii?!

Bardzo! Japonia jest tak "innym" krajem, że co chwilę będziesz chciał zapytać o coś google. Internet ma każdy i wszędzie, a i tak jest dość problemów np. ze znalezieniem właściwego miejsca.

Wielka ekscytacja, że w końcu dolecimy do Japonii. Do Tokyo dolecieliśmy wieczorem na lotnisko Haneda, które jest dużo bliżej Tokyo niż Narita. Na lotnisku kupiliśmy kartę sim z internetem. Zdecydowanie polecam zakup karty z internetem, bo znacznie ułatwia zwiedzanie Japonii i szczerze mówiąc od pierwszego dnia doceniłam wolność i pomoc jaka daje internet w Japonii. Można kupić karty na 1, 2 lub 3 tygodnie z limitem do doładowania lub bez limitu.

Na lotnisku w punkcie zakupu karty sim, sprzedawca pokazał nam karteczkę, że nie jest w stanie nam pomóc z aktywacją karty, więc w hotelu musieliśmy rozgryźć to sami. Nie należało to do najprostszych rzeczy, bo spędziłam nad tym godzinę, aby dojść jak skonfigurować APN itd. Jak się potem okazało, to nie była pierwsza z komplikacji, które spotkały nas w Japonii.

My kupiliśmy kartę z limitem, bo akurat nie było karty nano bez limitu. Na szczęście prawie w każdym supermarkecie lub w sklepie z elektronika typu BigCamera można było kartę naładować. W sklepie Big Camera pomógł nam już sprzedawca.

Słyszeliśmy, że karta sim z internetem w Japonii jest przydatna, ale nie myśleliśmy, że aż tak. Niestety ku naszemu zaskoczeniu, wifi w Japonii nie było dostępne we wszystkich restauracjach, kawiarniach, a nawet uznałam, że jest rzadkością. Wszyscy mieszkańcy mają internet w telefonach. A lokale uznały, że nie chcą, by turyści zajmowali im zbyt długo miejsce w restauracji. A ja lubię mieć dostęp do informacji, szczególnie, gdy na każdym kroku w Japonii nasuwało mi się mnóstwo pytań na temat ludzi, kultury, zachowań, zwyczajów. Lubiliśmy siadać w knajpkach i czytać artykuły o Japonii, by lepiej zrozumieć kraj, w którym dane nam było spędzić 3 intensywne tygodnie.

Olga

Olga

LEAVE A COMMENT