Loading

10 najpiękniejszych miejsc w Japonii

Arashiyama Bamboo Grove, Kyoto, Japan

10 najpiękniejszych miejsc w Japonii

Japonia jest piękna i jest tam tyle magicznych miejsc, że jadąc na 3 tygodnie (tylko 3 tygodnie) mieliśmy spory problem, żeby zmieścić się z naszym planem. Jedno jest pewne. Jest jeszcze kilka miejsc, dla których mamy po co do Japonii wrócić.

Postanowiliśmy wybrać się do Japonii w kwietniu czyli wiosną w okresie kwitnienia wiśni, a kolejnym razem chcemy wybrać się kolorową jesienią. To chyba dwie najpiękniejsze pory roku, w których warto zobaczyć Japonię. Oczywiście warto zobaczyć ją zawsze, gdy nadarzy się taka okazja. Jednak dla fotografii, która jest dla nas ważna, pora roku ma olbrzymie znaczenie.

Poniżej spisaliśmy nasze top 10 najpiękniejszych miejsc w Japonii:

1. Gion w Kioto - to miasto, które trzeba zobaczyć. Dla mnie magiczne, historyczne, z japońską tradycją. Uliczki dzielnicy Gion mają tak wiele uroku, że każda pora dnia jest dla nich odpowiednia. Magicznie wyglądają nocą, puste i tajemnicze. Nieważne jaką porę roku wybierzesz, kilka dni w Kioto powinno znaleźć się na Twojej liście.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: całą dobę przez cały rok. To miejsce publiczne i nie jest zamykane.
 • Wstęp: bezpłatny.
 • Polecam spacer między uliczkami w okolicy zachodu słońca i wieczorem. Wtedy jest już coraz mniej ludzi, a miejsce nabiera pięknych kolorów.
 • Dojazd: Gion to dzielnica Kioto, po której poruszaliśmy się głównie na własnych nogach. Tą uliczkę można znaleźć spacerując wokół Gionu między świątynią Kiyomizu-dera, a parkiem Maruyama wypatrując tej właśnie pagody z czterema dachami.
Kimono, Gion, Kyoto, Japan

Kimono, Gion, Kyoto, Japan

2. Arashiyama Bamboo Grove w Kioto - to miejsce wyjątkowo piękne o każdej porze roku. Dodatkowo odgłos ruszających się, trzaskających na wietrze bambusów dodaje temu miejscu niezwykłego uroku. Warto wybrać się tam na spacer między godziną 7:00 a 9:00 rano, by mieć ten bambusowy las (prawie) tylko dla siebie. Później schodzą się już tłumy turystów i można co najwyżej dostać selfie stick'iem po głowie.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: całą dobę przez cały rok. To miejsce publiczne i nie jest zamykane.
 • Wstęp: bezpłatny.
 • Polecam spacer między 7:00 a 9:00 rano. Tak można uniknąć naprawdę dużych tłumów. Najlepiej unikać godzin południowych, bo wtedy ciężko się w lesie ruszyć.
 • Dojazd: Park znajduję się w Kioto. Najlepiej dojechać do niego rowerem (bardzo popularne w Kioto), pociągiem JR do stacji Sagano Arashiyama lub autobusem do stacji Arashiyama. My jechaliśmy autobusem i wysiedliśmy kilka kroków od parku.
Arashiyama Bamboo Grove, Kyoto, Japan

Arashiyama Bamboo Grove, Kyoto, Japan

3. Góra Fuji w Fujiyoshida (Chureito Pagoda) - w tym jednym miejscu można zobaczyć kwintesencję całej Japonii. Drzewko kwitnącej wiśni, świątynię z pagodami i górę Fuji w tle. Tu najlepiej przyjechać wiosną, kiedy kwitną wiśnie, choć pewnie jesienią to miejsce też ma dużo uroku. Niestety Góra Fuji przyciąga chmury i my mieliśmy naprawdę dużo szczęścia, że będąc w miasteczku 3 dni, mieliśmy bezchmurne niebo przez połowę tego czasu. To zdjęcie robione było ze wzgórza, na które prowadzi duuuużo schodów (ok. 20-30 minut wchodzenia). Pierwszego słonecznego dnia, gdy dotarliśmy na to wzgórze w południe, Fuji była za chmurami. Wraz z innymi ludźmi czekaliśmy kilka godzin, aż Fuji się odsłoni. Niestety odsłoniła się jak już nie było światła do zrobienia dobrego zdjęcia. Następnego dnia postanowiliśmy pojechać na wzgórze ok. 8:00. Była piękna słoneczna pogoda i bezchmurne niebo. Ten widok był wart miliona dolarów. Do końca tego dnia nie było prawie chmur przy Fuji, a Japończycy przeżywali ten fakt tak jak my, uwieczniając tą niezwykłą aurę na zdjęciach.

Informacje praktyczne:

 • Wiosną polecam wejść na wzgórze z Chureito Pagodą wczesnym rankiem - ok. godziny 8:00 jest najlepsze światło. Oczywiście przy założeniu bezchmurnego nieba to miejsce wygląda bajecznie.
 • Wstęp: bezpłatny
 • Okres kwitnienia wiśni w tym miejscu: 10.04-19.04. My byliśmy 20.04. i to była już końcówka tego okresu.
 • Dojazd: najlepiej wybrać się na kilka dni do miejscowości Kawaguchiko lub Fujiyoshida. Z mojego researchu wynikało, że to najładniejsze miejsca, skąd można podziwiać Fuji. Do Kawaguchiko są bezpośrednie autobusy z Tokio (ok. 2 godziny). Niestety nie obejmują one biletu JR. Koszt przejazdu w jedną stronę to ok. 150 pln. Jeżdżą też pociągi, niestety z jedną przesiadką, co wydłuża czas podróży. Koszt pociągu jest porównywalny do kosztu za autobus i też biletu JR tego nie obejmuje. Polecam więc autobus. Nieważne, w której miejscowości będziesz, warto się wybrać autobusem lub taxi na wzgórze zwane Chureito Pagoda.
Chureito Pagoda, Fujiyoshida, Minamitsuru District, Prefecture Yamanashi, Japan

Chureito Pagoda, Fujiyoshida, Minamitsuru District, Prefecture Yamanashi, Japan

4. Kwitnące wisterie w Ashikaga Flower Park.

To miejsce nie z tej ziemi, gdzie można wykreować piękne zdjęcia. Warto tam pojechać, jeśli w Japonii jesteś między 26. kwietnia a 17. maja. Wtedy kwitną wisterie i jest najpiękniej.

Informacje praktyczne:

 • Park czynny w godz. 9:00-21:00 (Iluminacje są w godz. 17:30-21:00)
 • Wstęp: płatny od 300 do 1700 yenów w zależności od pory roku. W okresie kwitnienia płaci się 1700 yenów za osobę.
 • Okres kwitnienia Wisterii: 26.04-17.05.
 • Dojazd z Tokyo to 2 godziny pociągami: Ze stacji Tokyo Central wsiądź w pociąg JR Utsunomiya Line, JR Shonan-Shinjuku Line lub JR Tohoku Shinkansen from Tokyo do stacji Oyama (tylko niektóre pociągi się tam zatrzymują). Na stacji Oyama przejdź do JR Ryomo Line. Wysiądź na stacji Tomita Station, która jest jeden przystanek przed Ashikaga Station. Stąd jest już tylko 15 minut pieszo do parku. To naprawdę nie jest tak trudne jak się wydaje. Bilet JR obejmuje wszystkie wymienione połączenia.
Ashikaga Flower Park, Japan

Ashikaga Flower Park, Japan

5. Rzeka Meguro w Tokio podczas kwitnienia wiśni.

Ten obrazek chodził mi po głowie od dawna. Wiedziałam, że w Japonii są takie miejsca, ale nie wiedziałam, że są tak ulotne. Taki widok możecie zobaczyć tylko w okresie kwitnienia wiśni, na początku kwietnia podczas iluminacji. Nam się udało trafić w ten punkt i nie ukrywam, że wymagało to niemałej logistyki.

Informacje praktyczne:

 • Nad rzeką Meguro można chodzić przez cały dzień i cały rok. Niestety tylko 10 dni w roku wygląda ona tak pięknie. Obawiam się, że w pozostałym okresie to nic szczególnego.
 • Wstęp: bezpłatny
 • Pełny okres kwitnienia wiśni: 01.04-10.04 (Iluminacje są w godz. 17:30-21:00).
 • Dojazd: jak będziecie w Tokio to należy wsiąść do metra linii Hibiya Line wysiąść na dużej stacji Meguro, przejść ok. 5-10 minut nad rzekę Meguro i potem spacerować wzdłuż rzeki szukając najpiękniejszych fragmentów. Ja polecam iść w kierunku stacji Naka-Meguro. Kwitnie tam życie, jest dużo barów, restauracji i wielu Japończyków z aparatami próbujących uwiecznić ten magiczny czas.
Meguro River, Tokyo, Japan

Meguro River, Tokyo, Japan

6. Park i świątynia Fushimi Inari w Kioto.

To było kolejne miejsce na naszej liście "must see" w Japonii. Oczywiście jest to jeden z symboli, w których warto mieć zdjęcie, ale najbardziej podobał mi się tam 3 godzinny trekking pod bramami Tori. Duża część ścieżki trekkingowej odbywa się pod takimi pomarańczowymi bramami. Taką bramę można sobie kupić jako obietnicę sukcesu w życiu. Ceny zaczynają się od 1500$. Im większa tym droższa. Na każdej bramie napisane jest imię i nazwisko właściciela, który musi płacić za jej utrzymanie.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: czynne całą dobę przez cały rok.
 • Wstęp: bezpłatny.
 • Najlepsza pora roku: warto się tam wybrać przez cały rok. Najlepiej w godzinach rannych. Tłumy turystów koncentrują się przy głównych pierwszych bramach Tori. Na trekking wybierają się na szczęście nieliczni.
 • Jeśli chcecie wybrać się na trekking należy przewidzieć ok. 3 godziny na zwiedzanie całego parku i założyć buty sportowe oraz wygodne ubranie.
 • Dojazd: Będąc w Kioto, należy dojechać kolejką JR linią Nata Line do stacji Inari Station i stąd 3 minuty pieszo do bram świątyni. Można też dojechać do stacji Keihan Railway Fushiminari i wtedy 5 minut pieszo.
Fushimi Inari, Kyoto, Japan

Fushimi Inari, Kyoto, Japan

7. Ogród Shinjuku Gyoen Garden w Tokio

To świetne miejsce by zobaczyć jak Japończycy spędzają czas i świętują kwitnienie wiśni. Oczywiście pewnie najpiękniej ten park wygląda wiosną lub jesienią, choć warto się nim przespacerować o każdej porze roku.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: 9:00-16:30.
 • Wstęp: płatny 200 yenów.
 • Polecam okres kwitnienia wiśni.
 • Dojazd: Najlepiej metrem do stacji Shinjuku Station i potem 10 minut pieszo.
Cherry blossom in city park, Shinjuku Goyen National Garden, Shinjuku, Tokyo, Japan

Cherry blossom in city park, Shinjuku Goyen National Garden, Shinjuku, Tokyo, Japan

8. Jezioro Kawaguchi z widokiem na Górę Fuji w miejscowości Kawaguchiko. Najlepiej wybrać się nad jezioro Kawaguchi w słoneczny bezchmurny dzień by mieć piękny widok na Fuji.

Informacje praktyczne:

 • My byliśmy tam około 13:00. Było trochę turystów, ale nie takie tłumy jak w Tokio czy Kioto.
 • Wstęp: bezpłatny.
 • Dojazd: Najpierw z Tokio 2 godziny autobusem do Kawaguchiko. Z miejscowości Kawaguchiko ze stacji głównej odjeżdżają autobusy dla turystów, które jeżdżą wokół jeziora. Plan jest dostępny w informacji turystycznej na stacji. My jechaliśmy do ostatniej stacji i tam wydawało nam się najładniej. W autobusie niestety jest bardzo tłoczno i czasem można się do niego nie zmieścić. Można też dojść tam pieszo, ale trzeba liczyć ponad godzinę na taki spacer.
Fuji San, Kawaguchiko, Japan

Fuji San, Kawaguchiko, Japan

Jak poszliśmy kawałek dalej do małego ogrodu, to jeszcze uwieczniliśmy taki obrazek Fuji.

Fuji San, Kawaguchiko, Japan

Fuji San, Kawaguchiko, Japan

9. Iluminacje w parku Nabana No Sato Flower Park w Nagashimie

Japończycy są mistrzami iluminacji świetlnych i można je oglądać w kilku miejscach. Nam najbardziej podobał się park w Nagashimie. Nie jest łatwo się tam dostać, ale by zobaczyć takie piękne podświetlane tunele polecam wybrać się do tego parku po godzinie 16:00.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: 9:00-21:00, a wiosną do 22:00. Iluminacje zaczynają się około godziny 17:00.
 • Wstęp: płatny 2300 yenów
 • Iluminacje zaczynają się od 15 października i trwają do 7 maja.
 • Dojazd: Zdecydowanie bliżej jest tam dojechać z Kioto niż z Tokio. Z Kioto na dojazd trzeba przeznaczyć ok. 2 godziny z przesiadkami. Ze stacji głównej Kioto jechaliśmy pociągiem JR do Nagoya Station około 40 minut. Ze stacji Nagoya jechaliśmy linią Kinetsu (Semi-rapid) do stacji Nagashima Kinetsu. Wszystkie linie obejmuje bilet JR. Ze stacji Nagashima Kinetsu do parku można się dostać autobusem (ok. 10 minut) lub pieszo ok. 20 minut.
Nabana No Sato Flower Park, Nagashima, Japan winter illuminations

Nabana No Sato Flower Park, Nagashima, Japan winter illuminations

10. Widok na Tokio z Mori Tower o zmierzchu. 

Tokio nie nazwałabym pięknym miastem. Jest ono oczywiście ciekawe z punktu widzenia kulturowego, kulinarnego i obyczajowego. Obowiązkowo należy w nim spędzić około 5-8 dni by poczuć jego osobliwą atmosferę, której nie zobaczycie nigdzie indziej. Ale miasto jak miasto, ogromne, dużo budynków i typowy krajobraz miejski. Dla mnie takie miasta najpiękniej wyglądają z góry. Na pewno jest kilka miejsc, z których należy zobaczyć Tokio i chętnie je odwiedzimy następnym razem. Tym razem wybraliśmy spontanicznie Mori Tower (238 m), które znajduje się w dzielnicy Roppongi. Piękne niebo o zmierzchu i kolory miasta zachwycają.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: 10:00-23:00.
 • Wstęp: płatny 1800 yenów plus 500 yenów za wejście na Sky Deck, który polecam tylko przy ciepłym bezdeszczowym dniu bo Sky Deck jest na zewnątrz. My poniższe zdjęcie zrobiliśmy wewnątrz budynku zza szyby.
 • Dojazd: Najlepiej dojechać metrem do stacji Roppongi Hills.
Tokyo Mori Tower, Japan

Tokyo Mori Tower, Japan

Tokyo Mori Tower, Japan

Tokyo Mori Tower, Japan

A jakie jest Twoje najpiękniejsze miejsce w Japonii? Chętnie się dowiemy i uzupełnimy naszą listę przyszłej podróży. Jeśli znacie inne piękne miejsca w Japonii, napiszcie o nich w komentarzach.

Olga

Olga

LEAVE A COMMENT