Loading

Podróż do Azji – przygotowanie

Ha Long Bay, Bai Tho Mountain, Vietnam

Podróż do Azji – przygotowanie

Naszą podróż dookoła świata zaczęliśmy 2 kwietnia 2016 od Azji. Niestety już po czterech miesiącach musieliśmy ją przerwać z uwagi na ślub przyjaciół. I tak dziś myślę, że to najlepsze co nam się mogło przydarzyć.

Jak ktoś nigdy nie był w podróży dłuższej niż miesiąc, to podczas kilkumiesięcznej podróży może przeżyć taki szok, że odechce mu się podróżować przez resztę życia... Tak było z nami. Mimo, że długo i perfekcyjnie (jak nam się wydawało) przygotowywaliśmy się do tej podróży, to popełniliśmy tyle błędów, które już na początku dały nam mocno w kość. Ale o tym napiszę osobny post.

 

3 miesiące przygotowań

4 miesiące podróży

29 lotów - wszystkie bilety w jedną stronę

11 krajów

100% ekscytacji!

 

Najpierw zrobiliśmy listę krajów, które na pewno chcieliśmy zobaczyć w Azji.

Uwielbiamy Azję, szczególnie w południowo-wschodnią. Wiedzieliśmy więc ogólnie, co chcemy zobaczyć tym razem.

Drugim punktem było przygotowanie listy miejsc, które chcemy zobaczyć w tych krajach.

Następnie uporządkowaliśmy te miejsca w kolejności, by trafić na najlepszy okres roku by je zobaczyć. 

Wiedzieliśmy, że chcemy zobaczyć Japonię podczas kwitnącej wiśni lub Czerwone dywany Dongchuan w Chinach w pełnym rozkwicie i dżunglę na Borneo w porze suchej lub w pełni zielone tarasy ryżowe w Filipinach. A te miejsca nie wyglądają tak samo przez cały rok i też nie są dostępne przez cały rok. Należy więc wybrać dla nich najlepszą porę roku, czasami nawet miesiąc lub dni, aby je zobaczyć w pełnych barwach.

Naszym zdaniem pogoda w 90% wpływa na przyjemność z podróżowania.

Oczywiście chcieliśmy uniknąć tłumów w czasie świąt chińskich i japońskich - tak, oni też mają długi majowy weekend w tym samym czasie tak jak my w Polsce. Tylko w Chinach jest zdecydowanie więcej ludzi i podczas np. chińskich wakacji lotniska mogą zostać całkowicie sparaliżowane z powodu tłumów podróżujących.

Kolejność naszej podróży zmienialiśmy kilka razy po przeczytaniu wielu porad w internecie, blogów podróżniczych, Tripadvisor’a, konsultacji z azjatyckimi znajomymi/przewodnikami. Również zmieniające się ceny lotów miały znaczący wpływ w kolejności miejsc, w których będziemy. Tak powstał nasz plan idealny dla tej pory roku. Oczywiście idealny dla nas na tamtą chwilę. Dziś duuuużo byśmy zmienili. 

whereweare

whereweare

LEAVE A COMMENT