Strona główna » 10 rzeczy, które warto zrobić w Japonii

10 rzeczy, które warto zrobić w Japonii

Japonia to cudownie wyjątkowe miejsce do odwiedzenia z mnóstwem rzeczy do zrobienia, których nie można zrobić nigdzie indziej na świecie.

Japonia to wspaniały kraj z bogatą historią, niesamowitymi miastami i wartościowymi atrakcjami turystycznymi. Większość turystów odwiedzających Japonię chętnie poznaje historię tej niegdyś odizolowanej wyspy i pragnie poznać wyjątkową kulturę i tradycje Japończyków. Większość turystów nie zdaje sobie sprawy, że spędzają wakacje, odwiedzając te same popularne atrakcje, które są niewątpliwie zatłoczone, drogie i stresujące.
Zamiast tego w Japonii można doświadczyć wielu niekonwencjonalnych rzeczy, które można zrobić tu. Bez zbędnych ceregieli, oto dziesięć najlepszych rzeczy dostępnych tylko w Japonii.

10 Przeżyj górę Fuji

Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Japonii, którą można zrobić tylko w Japonii, jest doświadczenie potęgi i spokoju góry Fudżi. Góra Fudżi jest aktywnym wulkanem, który ostatnio wybuchł w 1707 roku, ale pomimo swojego aktywnego statusu, góra Fudżi każdego roku przyciąga miliony ludzi, w tym turystów, ludzi religijnych, którzy czczą tę górę jako święte miejsce. Najlepiej jest odwiedzić tę wspaniałą górę zimą, ponieważ widoczność góry jest lepsza i, co dziwne, jest mniej prawdopodobne, że zostanie zasłonięta przez chmury. Dobrym punktem widokowym jest jezioro Fuji Five lub Hakone, które jest gorącym źródłem, oba u podnóża góry.

9 Zdobądź Ramen z automatu w restauracji

Jedzenie tradycyjnego japońskiego ramenu w Japonii jest koniecznością. Może się to jednak okazać niezwykłe, ponieważ prawdopodobnie otrzymasz je z automatu sprzedającego ramen. Maszyny są używane przez mieszkańców, aby uzyskać szybki i łatwy posiłek, ale są również używane przez turystów wyłącznie w celu korzystania z tego urządzenia. Korzystanie z tych maszyn jest łatwe. Automat znajduje się zwykle z przodu restauracji, więc wiesz, czy jest to miejsce z pełną obsługą, czy nie. Przed wejściem zobaczysz menu, więc po prostu wybierz, co chcesz, wejdź do środka, kup voucher, a następnie zamów ramen z automatu.

8 Odwiedź Muzeum Cup-O-Noodles

To kolejne miejsce to prawdziwie japońskie przeżycie i marzenie miłośnika Cup-o-Noodles. Muzeum Cup-O-Noodles znajduje się w Jokohamie w Japonii i oferuje niezliczone eksponaty i atrakcje, które turyści mogą zobaczyć i obejrzeć. Najpopularniejszym zajęciem w muzeum jest Chicken Ramen Factory, w której zwiedzający mogą samodzielnie ugniatać ciasto i samodzielnie robić ramen z kurczaka. Oprócz fabryki w muzeum znajdują się również teatry, które przedstawiają życie wynalazcy makaronu instant Momofuku Ando, ​​a w muzeum znajduje się również CUPNOODLES Park, plac zabaw dla dzieci niezbyt zainteresowanych historią zamrażania suszonego makaronu.

7 Poznaj Mochistsuki

Mochistsuki to bardzo japońska tradycja, której każdy turysta powinien doświadczyć, a to wymaga precyzyjnego wyczucia czasu. Na początek Mochistsuki to tradycja, zgodnie z którą japońskie gospodarstwa domowe robią mochi lub wafle ryżowe, które są zrobione z rozgniecionego słodkiego ryżu i mogą być spożywane w postaci kulki i mają konsystencję między budyniem a galaretką. Ten pikantny smakołyk można kupić przez cały rok, ale tradycja samego Mochistsuki jest zupełnie innym przeżyciem samym w sobie i zaczyna się na początku Nowego Roku. Przygotowanie mochi trwa cały dzień, a nocą dzieli się nim z sąsiadami.

6 Poznaj kulturę Tatami

Jeśli znajdziesz się w Osace w Japonii, musisz poznać kulturę tatami. Tatami to specjalistyczna japońska mata używana do dekoracji salonów na całej wyspie. Mata wykonana jest z plecionej słomy i materiału, który występuje w czterech rozmiarach i jest ważną częścią życia codziennego i japońskiej kultury. W Osace turyści mogą odwiedzić sklep Kajino Tatami, który istnieje od 1919 roku. Zwiedzający mogą zbudować własne mini-maty tatami, które mogą zabrać do domu na koniec dnia. Jest to nie tylko zabawne doświadczenie, ale także edukacyjne. Chociaż Japonia jest wysoce zmodernizowana, nadal odczuwa potrzebę używania tych mat i japońskiego „zapachu”, który zapewniają.

5 Zakupy w Itoya

Następny na tej liście jest główny sklep w centrum Tokio z artykułami papierniczymi i pamiątkami. Ginza Itoya to ekskluzywny sklep z artykułami papierniczymi znajdujący się w samym sercu Tokio, który ma dwanaście pięter z artykułami papierniczymi i pamiątkami i przyciąga wielu turystów. Ten zakład został założony po raz pierwszy w 1904 roku i ponownie otwarty w 2015 roku po remoncie. Itoya ma osiem lokalizacji w całej Japonii, ale lokalizacja w Tokio jest niewątpliwie najpopularniejsza i najłatwiej dostępna dla gości. Na dwunastu zindywidualizowanych piętrach goście mogą znaleźć wszystko, czego mogą potrzebować, od długopisów po pamiętniki i rękodzieło.

4 Odwiedź The First Kinokuniya

Dla tych z Was, którzy nie znają tej marki, Kinokuniya to japońska księgarnia, która obejmuje imponujące 11 krajów i ponad 30 lokalizacji na całym świecie. Kinokuniya oferuje duży wybór książek, zarówno w języku angielskim, jak i japońskim, a także inne formy artystyczne, takie jak płyty CD, DVD, a nawet manga i anime. Pierwsza Kinokuniya znajduje się w Tokio i jest otwarta dla zwiedzających i do dziś funkcjonuje jako księgarnia od jej założenia w 1964 roku. Oryginalny budynek ma dziewięć pięter, dwa poziomy piwnic, a nawet ogromną halę i galerię sztuki.

3 Poznaj sztukę uliczną

Niezwykłą rzeczą dla odwiedzających w Japonii jest sztuka uliczna, którą ma do zaoferowania. Chociaż trudno go znaleźć w Tokio, w coraz bardziej rozwijającym się mieście istnieje bogata kultura sztuki ulicznej i podobnie jak w przypadku każdej większej lokalizacji, takiej jak Londyn czy Nowy Jork, sztuka uliczna Tokio jest nowoczesna, dostosowana do miasta i wskazuje, gdzie Japonia zmierza jako naród. Należy również zauważyć, że nie wszystkie obrazy uliczne namalowane na ścianach w Tokio są uważane za akt wandalizmu, niektóre murale są zamawiane przez miasto.

2 Zostań w hotelu z robotami

Henn-na Hotel niedaleko Nagasaki w Japonii to nowoczesny hotel z technologią, który sprawia, że goście czują się jak w przyszłości. To, co wyróżnia Henn-ha Hotel spośród wszystkich innych hoteli w Japonii i na świecie, to fakt, że zatrudnia on nietypowy zespół pracowników; oni wszyscy są robotami. Od recepcjonistek po konsjerża, właściciel chce, aby 90% personelu tego hotelu było robotami i zapewniało taką samą wygodę, jak zwykły człowiek. Oprócz robotów hotel ma również inteligentną technologię. W recenzjach zauważono, że przed dotarciem do 90% robotów jest jeszcze droga, ale jest to z pewnością nowa przygoda.

1 Ride The Shinkansen

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić tylko w Japonii, jest jazda na Shinkansen, bardziej czule znanym jako pociąg pociskowy. Pociągi Shinkansen są dostępne po zakupie Japan Rail Pass i zapewniają dostęp do prawie wszystkich części wyspy. Oprócz tego, że jest wygodnym środkiem transportu, pociąg Shinkansen jest jednym z najszybszych na świecie i można go zobaczyć tylko w Japonii. Ten pocisk może osiągać maksymalną prędkość 200 mil na godzinę i często zatrzymuje się na stacjach. Jazda pociągiem zapewnia również wspaniały widok na górę Fudżi po drodze.