Strona główna » Jesteś w Bułgarii? Musisz zobaczyć te 5 miejsc!

Jesteś w Bułgarii? Musisz zobaczyć te 5 miejsc!

Niezaprzeczalną prawdą jest, że na urlop wyjeżdżamy, by odpocząć w tak maksymalnym stopniu, jak to tylko możliwe. Jedni wybierają rodzinne strony, a inni decydują się na bardziej egzotyczne tereny. Jednym z ciekawszych dla turystów miejsc jest Bułgaria – kraj, w którym z powodu licznych atrakcji, tylko nieliczni potrafią się nudzić. Spośród niespodzianek, które oferuje Bułgaria co warto zobaczyć, by opuścić ją z pełną satysfakcją?

Niczym z baśni – Veliko Tarnovo

Tak pięknego miasteczka nie sposób znaleźć gdziekolwiek indziej. Przy dobrej pogodzie każda, najmniejsza uliczka jest urzekająca. Może to dzięki ręcznie robionym pamiątkom, które można tam nabyć? Dodatkowo masz możliwość odbycia kilometrowej wędrówki wzdłuż murów otaczających to miejsce lub zwiedzić jeden ze znajdujących się tam klasztorów, by jak najbardziej uciec od zgiełku.

Plovdiv czyli “bułgarski Rzym”

O dziwo wcale nie trzeba zawitać do Włoch, by przyjrzeć się bliżej kulturze rzymskiej. Ponieważ miasto Plovdiv było niegdyś częścią cesarstwa rzymskiego, na jego terenie możemy znaleźć Stadion Rzymski, Rezydencję Eirene, a nawet uraczyć się wycieczką po prawdziwym amfiteatrze na świeżym powietrzu!

Pasmo smutnych skał

Co ma trzy kilometry szerokości, a trzydzieści długości? Poznaj Skały Białogrodzkie, które owiane są pełną żalu legendą, według której zakochana mniszka, jej kochanek oraz wszyscy zakonnicy zmienili się w kamień, byśmy dziś mogli korzystać z tego daru natury.

Miejsce Heraklesa

Niedaleko miejscowości Obzor położona jest plaża Irakli, która swoją nazwę bierze od greckiego herosa. Jest ona przykładowym otoczeniem, w którym plażowicze mogliby leżeć lub kąpać się dosłownie bez przerwy. Nieskazitelnie żółty piasek i błękit fal, to wprost cudowny widok dla turystów. Dodatkowym urozmaiceniem są zawodowi windsurferzy, którzy być może zechcą dać nowicjuszom parę lekcji…?

Niczym Puszcza Amazońska

Ostatnią pozycją na naszej liście jest znajdujący się na liście UNESCO Rezerwat Kamczija. Dzikość, tajemnica, wilgotność oraz niezwykła fauna i flora tworzą z niego swoisty europejski las równikowy. O dziwo nie jest on pełny rządnych przygody podróżników, mimo że miejsce to powinno być obowiązkowym punktem wycieczki po wspaniałym kraju, jakim jest Bułgaria.