Strona główna » Korekta lakieru- car detailing to najlepszy wybór

Korekta lakieru- car detailing to najlepszy wybór

Auto detailing to idealne rozwiązanie dla każdego kto chce przywrócić świetny wygląd swojego samochodu. Usługa ta potocznie nazywana jest spa dla pojazdów i słusznie, ponieważ samochód w rękach specjalistów od detailingu jest dopieszczony w każdym calu. W zależności od potrzeb klient ma do wyboru bardzo dużo różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Można zażyczyć sobie tylko specjalnego mycia, czyszczenia tapicerki, mycia felg, woskowania lub nałożenia powłoki ceramicznej. To oczywiście nie są wszystkie dostępne możliwości, ale najbardziej popularne. Jedno jest pewne, że decydując się na detailing auta możemy być spokojni, gdyż wszystko wykonywane jest bardzo dokładnie i precyzyjnie. Tutaj nie ma miejsca na pośpiech i na fuszerkę. Szczególnie na uwagę zasługuje jednak korekta lakieru i to właśnie ją opiszemy w tym krótkim artykule.

Car detailing- renowacja lakieru

Jeżeli nasz samochód stracił blask, lakier stał się matowy i coraz bardziej widoczne są różnego rodzaju przetarcia, rysy i wżery to czas przywrócić mu świetność z czasów nowości. Oczywiście można wybrać tradycyjnego lakiernika, ale chcemy tylko nadmienić że prawdopodobnie pójdzie w ruch pasta polerska i wypełniacz. Po kilku wizytach w myjni środki te wypłuczą się, a samochód znów straci swój piękny wygląd. Decydując się jednak na regenerację lakieru w ramach detailingu auta to już zupełnie inna bajka. Tutaj w pierwszej kolejności samochód zostanie bardzo dokładnie umyty. Jest to niezmiernie ważny krok ponieważ pozwoli organoleptycznie ocenić stan lakieru. Następnie przy pomocy specjalnego miernika ocenia się powłokę lakierniczą. To z kolei pomoże dobrać odpowiednie przyrządy polerskie z właściwym stopniem ściernym. Jeżeli chodzi o regenerację lakieru to mamy do wyboru 3 możliwości:

  • korekta lakieru jednoetapowa- gdzie usuwa się około 65% procent drobnych zarysowań i niedoskonałości. Po takim zabiegu samochód nabiera świeżego i eleganckiego wyglądu.
  • korekta lakieru dwuetapowa- w tym przypadku pierwszy etap polerowania jest przygotowującym czyli ma za zadanie usunąć jak największą ilość wszelkich otarć, zarysowań oraz wżerów. Drugie polerowanie przygotowuje lakier do woskowania lub nałożenia powłoki ceramicznej.
  • korekta lakieru wieloetapowa- zabieg dla najbardziej wymagających posiadaczy 4 kółek. Usuwane są praktycznie wszystkie mankamenty lakieru (również te trudne). Nałożenie wosku z klasy Premium, oraz najlepszej gatunkowo powłoki ceramicznej. Po takim dopieszczeniu pojazd wygląda lepiej niż z salonu.

Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego usługi tego typu są droższe od standardowych myjni samochodowych i punktów lakierniczych. Jesteśmy przekonani że każdy kto zdecyduje się na oddanie swojego pojazdu w ręce specjalistów od car detailingu nie będzie żałował ani jednej wydanej złotówki.