Strona główna » Top 7 atrakcji Dubaju, czyli co można zrobić w tym mieście podczas trzydniowej wycieczki?

Top 7 atrakcji Dubaju, czyli co można zrobić w tym mieście podczas trzydniowej wycieczki?

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się do Dubaju i będzie to wizyta z tych krótszych, to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, co warto zwiedzić, w jakie miejsca koniecznie trzeba pójść, będąc w Dubaju.

Kiedy najlepiej się wybrać do Dubaju?

Zanim przejdziemy do atrakcji tego miasta, warto zastanowić się, w jakich miesiącach najlepiej się tam udać. Zalecaną porą jest okres od października do maja. Nie poleca się wybierać się tam w miesiącach letnich, bo po pierwsze temperatura wtedy przekracza 50 stopni Celsjusza, a po drugie część atrakcji jest w tych miesiącach zamknięta.

Pierwsza atrakcja – najwyższy budynek świata, czyli Burdż Chalifa (lub Burj Khalifa)

Jest to wieżowiec o wysokości 828 metrów. Jego budowa trwała niecałe 5 lat, a jej koszt wyniósł 1,5 miliarda dolarów. W tym budynku znajduje się hotel, mieszkania, biura, a także restauracje oraz dwa punkty obserwacyjne na 124 piętrze i na 148 piętrze, które znajdują się odpowiednio na wysokościach około 450 metrów oraz około 550 metrów. Na tarasy widokowe można wjechać jedną z najszybszych wind na świecie, która momentami osiąga prędkość nawet 10 m/s.

Druga atrakcja – dubajska Wenecja, czyli Madinat Jumerirah

Jest to replika arabskiego miasteczka, w którym znajdziesz między innymi pięciogwiazdkowe hotele, 50 różnych restauracji (dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie do jedzenia), a także kluby nocne. W tym miasteczku można również skorzystać z 2 – kilometrowej prywatnej plaży. Oprócz tradycyjnego opalania jest również możliwość uprawiania sportów wodnych. Oprócz tego w tym miejscu można wybrać się w rejs po kanałach łodzią abra.

Trzecia atrakcja – Miracle Garden, czyli ogród cudów

Zdecydowanie nie jest to zwykłe arboretum. W tym miejscu, którego powierzchnia wynosi 72 000 metrów kwadratowych, możemy zobaczyć odwzorowany w skali 1:1 samolot linii Emirates Airbus A380 (trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa na świecie rzeźba z kwiatów). Oprócz tego można również podziwiać kwiatowy zamek, 15 – metrowy kwiatowy zegar, The Hearts Passage – korytarz w kształcie serca, a także Wielkiego Misia i Myszkę Mickey. Oczywiście wszystko jest pokryte różnokolorowymi kwiatami. Będąc w tym miejscu, warto również zajrzeć do Lake Park, aby odpocząć w otoczeniu jezior, fontann i oczywiście kwiatów.

Czwarta atrakcja – Oceanarium i Podwodne ZOO w Dubai Mall

W centrum handlowym Dubai Mall jest możliwość bezpłatnego oglądania podwodnego świata przez największą na świecie szybą akrylową, które ma 32,9 metra szerokości, 8,3 metra wysokości i 7,5 centymetra grubości. Mieści się tutaj 10 milionów litrów wody, w której pływa ponad 30 000 ryb, w tym około 400 to rekiny i płaszczki. Za opłatą można pójść na spacer w tunel wodny. Oprócz tego jest możliwość przepłynięcia łodzią ze szklanym dnem po zbiorniku, a także nurkowanie w tunelu pełnym rekinów czy też zabawy z wydrami. Są również organizowane wydarzenia, podczas których można nieco poszerzyć swoją wiedzę na temat morskich głębin.

Piąta atrakcja – Aquaventure Waterpark

Aquaventure Waterpark jest uznawany za 4. najlepszy park wodny na świecie. Jego powierzchnia wynosi 17 hektarów. Można tutaj korzystać zarówno z wodnych atrakcji, jak zjeżdżalnie, ale również z ekskluzywnej plaży morskiej z widokiem na Dubaj. Znajduje się tu również sztuczna rzeka o długości ponad 2,3 kilometra, którą można przepłynąć na specjalnych pompowanych kołach. Cała podróż wokół parku trwa 45 minut. Oprócz tego można podziwiać pływające w wielkich akwariach rekiny i przepływać na gumowych kołach w małej odległości od nich poprzez przezroczyste korytarze. Znajduje się tu również delfinarium i basen z lwami morskimi.

Szósta atrakcja – pokaz fontann

Przed samym centrum handlowym Dubai Mall codziennie od 18 do 23 co 30 minut odbywa się pokaz najpiękniejszej multimedialnej fontanny na świecie, który trwa około 4 minut. Tworzy go ponad 6600 świateł i 25 barwnych projektorów. Sama fontanna ma długość 275 metrów i znajduje się na 12 – hektarowym sztucznym jeziorze, które jest położone obok najwyższego budynku świata – Burj Khalifa. Podczas całego spektaklu fontanna wyrzuca strumienie wody (83 000 litrów) na wysokość 150 metrów. Jest możliwość wykupienia biletów na miejsca siedzące, ale można również oglądać ten spektakl za darmo.

Siódma atrakcja – Mall of Emirates, czyli centrum handlowe z własnym stokiem narciarskim

Jest to park śnieżny o powierzchni 3 000 metrów kwadratowych, w którym możemy między innymi: zjechać na jabłuszku czy sankach, ulepić bałwana czy rzucać się śnieżkami, a także pobawić się z pingwinami czy też pojeździć na nartach. Znajduje się tutaj wyciąg krzesełkowy, który pomieści cztery osoby. Do wyboru mamy 5 tras narciarskich, a najdłuższa z nich o nachyleniu 60% ma 400 metrów. Jest tutaj utrzymywana stała temperatura -2 stopnie Celsjusza. Jest możliwość wypożyczenia odzieży zimowej i sprzętu sportowego.
Znasz już najważniejsze atrakcje Dubaju. Spośród nich możesz wybrać takie, które najbardziej Ci przypadły do gustu i dokładnie zaplanować swoją wycieczkę.

Do Emiratów Arabskich można polecieć na wakacje z Itaką.