Strona główna » W Szczawnicy poczujesz się jak u siebie…

W Szczawnicy poczujesz się jak u siebie…

Szczawnica co zobaczyć w tym urokliwym miejscu?

To malownicze miasto położone w dolinie pomiędzy górami oferuje wiele ciekawych atrakcji. Tutaj w telegraficznym skrócie o sześciu z nich, które koniecznie musisz zobaczyć. Uda ci się to zrobić na spokojnie w trzy dni, a przy tym odpoczniesz i odetchniesz czystym zdrowotnym powietrzem.

1.Spacer promenadą.

Spacer deptakiem w Szczawnicy to przyjemne rekreacyjne miejsce z pięknymi górskimi widokami, gdzie można się rozsiąść na ławce, podziwiając krajobrazy lub odpocząć po poobiednim posiłku, który wcześniej tam spożyjesz.

2.Pijalnia wód leczniczych.

W pijalni wód leczniczych napijesz się różnych rodzajów tych zdrowotnych napojów, które służą ludziom mieszkającym w Szczawnicy i ją odwiedzających by poprawić ich stan zdrowia. I robią to z sukcesem od dwóch wieków.

3.Zabytki architektury sakralnej.

W miasteczku natkniesz się na charakterystyczną architekturę, jak to od wielu wieków bywało ludzie budowali kościoły by móc oddać cześć Bogu i by móc się w nich spotkać co tydzień, tak też i tutaj pozostały zabytkowe kościoły, które zapraszają do swoich wnętrz turystów i kuracjuszy.

4.Muzeum uzdrowiska.

W muzeum uzdrowiska poznasz historię uzdrowiska w Szczawnicy i ważnych postaci tego miasteczka, zaznajomisz się także z charakterystyką i eksploatacją leczniczych wód, a także dowiesz się ciekawych rzeczy o historii, tradycjach i obyczajach. To wszystko jest dostępne w okazałej rezydencji na trzech stałych wystawach.

5.Wypad w góry zjazd/wyjazd kolejką Palenica.

Kolejka krzesełkowa na Palenicę jest dostępna do użytku przez cały rok. Korzystają z niej zarówno narciarze w zimie, jak rowerzyści w lecie oraz spacerowicze całorocznie. Piękne widoki zachęcają by doświadczyć innej perspektywy obserwowania gór, więc chęć przejażdżki kolejką to nie tylko wyraz lenistwa.

6.Spływ Dunajcem.

Na spływ Dunajcem musisz podjechać około 10 km. Zrobisz to albo samochodem, albo busem specjalnie kursującym w miejsce gdzie rozpoczyna się ta widokowa wodna przeprawa. Trwa ona kilka godzin i masz do wyboru dwie opcje. Jedna to ok. 18 km wycieczka trwająca ok. 2h 15 min oraz druga 23 km trwająca ok 2h 45 min. Atrakcja ta jest dostępna dla turystów od kwietnia do października.