Strona główna » Z czego słynie Japonia? 10 najpiękniejszych miejsc w Japonii

Z czego słynie Japonia? 10 najpiękniejszych miejsc w Japonii

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi czy to w Polsce czy za granicą lubi podróżować do różnych miejsc na świecie. Często do miejsc, gdzie jeszcze ich nie było. Robią to również dlatego, że obecnie wycieczki zagraniczne nie są jakoś bardzo drogie. Można odłożyć i w lato wyjechać gdzie tylko będzie się chciało. Dzięki podróżom ludzie mogą spełnić swoje marzenia oraz plany biznesowe. To jest bardzo dobre. Turystyka stała się bardzo ważnym aspektem w naszym życiu. Dlatego też bardzo mocno się ona rozwija. Można podróżować na różne kontynenty samolotem. Ale można także odbywać podróż pociągiem, autobusem, samochodem, a nawet statkiem. Jedni marzą o podróżach do ciepłych krajów typu teneryfy, Majorka czy Dominikana. A jeszcze inni chcą poznawać różne kultury państw typu Chiny, Wielka Brytania, Hiszpania czy nawet Egipt. W niniejszym artykule zostanie omówione Państwo jakim jest Japonia. Co ten kraj ma, że ludzie tak chętnie go odwiedzają?

Dlaczego ludzie wybierają podróże?

Ważnym powodem, dla którego ludzie to robią to chęć poszerzenia horyzontów. Mowa tutaj oczywiście o pozdawaniu krajów pod różnym względem, typu jaka jest fauna i flora oraz jakie dany kraj ma obyczaje. Podróże kształcą, więc warto to robić i poszerzać swoją wiedzę. Ponadto jesteśmy w stanie poznać nowych, ciekawych ludzi oraz to jaką mają kulturę. Często nawet zdarza się tak, iż znajomość ta może okazać się bardzo trwała. Fajnie mieć przyjaciół w różnych zakątkach świata. Poprzez takie znajomości jesteśmy w stanie zmienić swoje życie lub nawyki na lepsze. To na szczęście nie wszystko co możemy wynieść z podróży po świecie.
Jeśli ktoś interesuje się gotowaniem i uwielbia poznawać nowe dania i smaki to warto jeździć po świecie. Co kraj to inne potrawy i przyprawy. W jednych krajach są bardziej łagodne a w innych bardziej ostre smaki.
Ponadto ludzie podróżują także w momencie, gdy mają kogoś bliskiego za granicami naszego kraju. Obecna sytuacja sprzyja rozprzestrzenianiu się społeczeństwa po całej kuli ziemskiej. Ludzie często zmieniają miejsce zamieszkania z powodu zmiany pracy lub chęci studiowania w innym kraju.
Innym powodem, dla którego ludzie tak często wyjeżdżają są na przykład podróże służbowe. Jeśli ktoś ma firmę i chce zwiększyć zyski często decyduje się na otworzenie filii właśnie za granicą. Albo też robią to po prostu w celach relaksacyjnych, aby „naładować akumulatory” na kolejne miesiące w pracy. Dlatego ludzie tak bardzo wyczekują swojego urlopu.

Najpiękniejsze miejsca w Japonii?

Jeśli ktoś marzy o podróży do Japonii to powinien najpierw zapoznać się z miejscami, które warto zwiedzić w tym kraju. Powinno się też przeczytać o tradycjach i obyczajach oraz czego nie wolno robić i co jest zakazane. Takie informacje są bardzo ważne przed podróżą. Jakie miejsca powinniśmy szczególnie zwiedzić będąc w tym pięknym kraju? Dla wielu Japonia jest krajem wschodzącego słońca. Posiada bardzo dużo pięknych zabytków i jeszcze piękniejszych krajobrazów, które warto zobaczyć. Możemy zaliczyć do nich:

  1. Tokio – Pierwszym ważnym miejscem jest oczywiście stolica Japonii Tokio. Jest to piękne, duże miasto. Czym się charakteryzuje? Na pewno tłumem ludzi, dużymi budynkami i barami sushi. Bo co jeść jak nie ich popisowe i tradycyjne danie? Już nawet Europa ściągnęła ten przysmak do siebie. Tokio słynie z kolorowych ulic, często neonowych oraz tłumów i zgiełku na ulicach.
  2. Osaka – trzecie co do wielkości miasto Japonii. Przynajmniej z tego powodu warto je odwiedzić. Główne atrakcje, które warto tu zobaczyć to Zamek Osaka, dzielnica Shinsekai, południe (Namba) i oczywiście Universal Studios Japan.
  3. Świątynia Kiyomizu, Kioto – to jedna z najstarszych świątyń buddyjskich, charakteryzuje się tym, iż ma bardzo nietypową architekturę. Niedaleko światyni można podziwiać 13-metrowy wodospad.
  4. Zamek Himeji – Uważany jest za klasyczny przykład architektury japońskiej. Ponieważ w czasie II wojny światowej budynek był prawie nienaruszony, zamek jest najlepiej zachowanym pałacem w kraju.
  5. Peace Park, Hiroshima – to miejsce dedykowane katastrofie jaka miała miejsce. Hiroszima była pierwszym miastem zniszczonym przez atak nuklearny, a także miejscem ofiar katastrofy (100 000 osób). Park powstał na otwartej przestrzeni w miejscu wybuchu bomby atomowej.
  6. Shinkansen – to jedna z najbardziej znanych atrakcji w Japonii. Będąc w tym kraju, każdy chociaż raz powinien przejechać się tym pociągiem. Maksymalna prędkość tego pociągu to 300 km / h. Sieć obejmuje większość dużych miast na Honsiu i Kyushu,
  7. Góra Fuji – to nie tylko najwyższa góra w Japonii, ale także jeden z symboli Japonii. Fuji jest również aktywnym wulkanem, ostatni wulkan wybuchł w 1707 roku.
  8. Ramen – jest to jedne z najpopularniejszych zaraz po sushi dać. Składa się ono z chińskiego makaronu pszennego, który jest podawany w bulionie mięsnym lub rybnym.
  9. Yoshiki-en – Znajduje się w dawnej stolicy Japonii, Nara. Ogród Yoshien obejmuje w rzeczywistości trzy rodzaje ogrodów japońskich: ogrody ze stawami, ogrody herbaciane i ogrody z mchem. Ogród jest spektakularny o każdej porze roku.
  10. Jezioro Kawaguchiko – Położone na granicy miast Fujikawaguchiko i Minobu w pobliżu góry Fudżi w Japonii. Pod względem powierzchni jest to drugie co do wielkości jezioro wśród Pięciu Jezior Fudżi i znajduje się na najniższej wysokości. Jest to również najdłuższa linia brzegowa ze wszystkich pięciu jezior Fuji.

Podsumowując niniejszy artykuł to warto wspomnieć, iż jeśli ktoś marzył, aby kiedykolwiek polecieć do Japonii to naprawdę warto to zrobić. Można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy na temat kultury i kuchni tego kraju oraz zwiedzić piękne miejsca i podziwiać malownicze krajobrazy. Z tego właśnie słynie Japonia.